همه چیز درباره نقره

همه چیز درباره نقره

همه چیز درباره نقره : نقره فلزی سفید؛ براق؛گرانبها و پر خاصیت است که به دلیل نرم بودن و جلا خوردن عالی آن در صنعت زیاد استفاده میشود.

با توجه به بالا رفتن قیمت طلا و نیز خواص عالی که خود این فلز دارد در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و بیشترین استفاده را در صنعت و سپس در جواهرات و تزئینات میباشد. از این رو شمش نقره و سکه آن به عنوان سرمایه گذاری هم مورد استفاده قرارگرفته شده است.

همه چیز درباره نقره ، خواص نقره:
این فلز دارای روشنایی منحصر به فردی است و از قدرت بازتاب نور بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل است که از آن برای ساخت آینه ها، تلسکوپ ها، میکروسکوپ ها و سلول های خورشیدی استفاده می شود. نقره ۹۵ درصد شعاع نور قابل مشاهده را نشان می دهد.

این فلز صدها بار بیش از سایر مواد ضد عفونی مؤثر است و ۶۵۰ میکرب را از بین می برد.
دکتر چارلز فوکس دارویی از نقره تهیه کرده است به نام [سولفادیازین نقره] که در معالجه سرماخوردگی ؛ جوش های پوستی و در هفتاد درصد سوختگی ها مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین شرکت های هواپیمایی انگلستان، سوئیس، آلمان، فرانسه، کانادا، ایتالیا، ژاپن داخل هواپیما از نقره به عنوان یک میکرب کش استفاده میشود حتی در سوئیس برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی شهر از نقره استفاده می کنند.
نقره اثر زیادی بر روی استخوان سازی و بازیابی، جوان سازی پوست و تعمیر پوست دارد و برای سلامت بدن انسان بسیار موثر است.

همچنین برای تپش قلب ، بدبویی، وسواس، سرفه و سنگ کلیه بسیار سودمند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *